Smaller Default Larger

CO ŁĄCZY KOPENHAGĘ & MALMö?

Kategoria: Wycieczki > Dania
Cena od: 2175,00 PLN/os

 

Rozwinięcie ceny Cena obowiązuje od 12 osób w grupie.
Termin 20 -25.07.2018
Wycieczka potwierdzona
Czas trwania 6 dni/ 5 nocy
Transport samolot/ bus/ transport publiczny
Opis

 

TRANSPORT:

Zapraszamy do dwóch miast Kopenhagi i Malmö połączonych najdłuższym mostem Europy.Tętniąca życiem Kopenhaga jest bardzo nowoczesna, a jednocześnie posiada bogatą przeszłość, z którą się zapoznamy zwiedzając wspaniałe pałace i zamki. Pospacerujemy po baśniowych zakamarkach, gdzie będziemy mogli poczuć ducha słynnego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Zatrzymamy się przy Syrence, symbolu Kopenhagi,odpoczniemy w ogrodach Tivoli. Natomiast w urokliwym szwedzkim Malmö uwiecznimy się na tle słynnego dwustumetrowego wieżowca Turning Torso symbolu miasta, pospacerujemy po Starówce,skosztujemy pysznej kawy w jednej z kawiarnii na Lilla Torg. Po powrocie, będziemy długo wspominać dwa miasta Skandynawii.

 

DZIEŃ 1,Malmo – Kopenhaga

Przejazd ze Szwecji do Danii najwspanialszym mostem Bałtyku Oresund przez Cieśninę Sud łączącym Kopenhagę z Malmo.  Rejs statkiem po kanałach w dzielnicy Nyhavn.

 DZIEŃ 2 & 3, Kopenhaga

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Syrenka Kopenhaska, Pałac Królewski Amalienborg z uroczystą zmianą warty (idealnie zachowany, barokowy pałac królewski z wieloma ekspozycjami drogocennych przedmiotów z epoki, Kościół Marmurowy, Opera, Nyhavn, Kongensnytorv, Stroget, Zamek Christiansborg – siedziba parlamentu, Black Dimond – Biblioteka Królewska, Ratusz, Christiania -dzielnica Kopenhagi. Jej mieszkańcom władze duńskie nadały status niezależnej społeczności

Zamek Rosenborg, jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Kopenhagi. W skarbcu pałacu przechowywana jest biżuteria królewska, wśród których korona Chrystiana IV. Koniecznie trzeba się zatrzymać w królewskich ogrodach z okazałą fontanną oraz posagiem Hansa Christiana Andersena. Po południu spacer po deptaku Stroget znanym m.in. z najmodniejszych sklepów, restauracji i występów licznych artystów, muzyków.

Uwaga: Zamek nie jest do końca dostępny dla osób na wózkach. Można zwiedzać parter. Prowadzi kilka schodków do tej części.

 DZIEŃ 4, dzień wolny

Dzień wolnych. Dla chętnych wyjazd doHelsingor, zwiedzanie Zamku Kronborg wraz z jego fortyfikacjami (potocznie zwany Zamkiem Hamleta).  Dla chętnych przepłynięcie promem (ok 20 minut) do szwedzkiego miasta Halsingborg ( Zamek niedostosowany, wycieczkę klient opłaca sam). Ewentualnie pobyt w Kopenhadze i zwiedzanie muzeów np. Muzeum Ginessa lub wejście do Ogrodów Tivoli  jednego z najstarszych parków  rozrywki na świecie

 DZIEŃ 5, Kopenhaga - Malmö

Transfer w godzinach rannych do Malmo. Do zobaczenia min:: Stortorget - Duży Rynek. budynek ratusza wraz z postawioną naprzeciwko fontanną, pomnik króla Karola X Gustawa, Lilla Torg zwany Małym Rynkiem,

 DZIEŃ 6, Malmö - lotnisko

Czas wolny do wyjazdu na lotnisko.

 CENA ZAWIERA:

 • 4 x nocleg w Kopenhadze w hotelu klasy turystycznej w pokojach 2/3 osobowych z łazienkami dostosowanymi/ zwykłymi.
 • 1 x nocleg w hotelu **** w Malmö
 • 5 x śniadanie
 • transfer: lotnisko – hotel – lotnisko (transport nie dostosowany, ale zabiera składane wózki).
 • transfer Kopenhaga - Malmö
 • przewodnik w języku polskim
 • rejs statkiem po kanałach
 • opieka pilota
 • Ubezpieczenie KLiNNW
 • Obowiązkowa opłata na Fundusz Gwarancyjny

         CENA NIE ZAWIERA:

 • Przelotu: Warszawa – Malmo – Warszawa  ( Wizzair ok 300 -500 PLN /os, z bagażem do 10 kg) Możliwość wylotu z Gdańska – spotkanie grupy na lotnisku w Malmo.
 • biletów wstępu ok 220 DDK
 • obiadokolacji 
 • biletów na transport publiczny ok 200 DKK
 • zwiedzanie dodatkowych atrakcji takich  jak Tivoli ( 99 DDK), Muzeum Narodowego w Kopenhadze czy Browaru Carsberg (tylko stanie i bar są dostosowane dla wózków, 100 DDK)
 • dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji i chorób przewlekłych.
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 1035 PLN za pięć nocy

 Podany program imprezy jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Podane ceny na bilety wstępu i komunikacji są orientacyjne i mogą ulec nieznacznej zmianie.

 

Fakultatywnie

Muzeum Narodowe

National Aquarium Danmark - Jedno z najbardziej interesujących oceanariów w całej Europie

Thorvaldsens Museum

Kastellet - Cytadela wybudowana w XVII w., która pomimo przynależności do Armii Duńskiej jest udostępniona dla zwiedzających

Bakken - Najstarszy park rozrywki na świecie, do którego wstęp jest zupełnie darmowy, płatne są dodatkowe atrakcje. 

Rundetarn  - W tej zabytkowej Okrągłej Wieży znajduje się uniwersyteckie obserwatorium astronomiczne. Wchodząc na szczyt, a dalej na taras widokowy ujrzymy rozciągającą się na wszystkie strony wspaniałą panoramę miasta.

Muzeum Rekordów Guinnessa Jak sama nazwa wskazuje, w muzeum tym zapoznamy się z różnego rodzaju rekordami, jakie zostały do dnia dzisiejszego osiągnięte lub pobite przez ludzi z całego świata.

Biblioteka Królewska Ta jedna z największych bibliotek w Europie, posiada w swoich zbiorach rękopisy takich sław jak Hans Christian Andersen czy Karen Blixen. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapytaj o ofertę
AddThis Social Bookmark Button