Smaller Default Larger

Tallinn i Helsinki

Kategoria: Wycieczki > Estonia

Zapraszamy do Tallinna i Helsinek. Tallinn stolica Estonii nie bez przyczyny nazywana jest Perłą Bałtyku lub Florencją Północy, bowiem jest zakątkiem, który posiada w sobie niesamowity urok. To miasto to  prawdziwy  raj  dla wielbicieli niezwykłej architektury. Helsinki oddalone 82km od stolicy Estonii to jedno z najbardziej zielonych miast Europy. Stolica słynie też z bogatego życia nocnego, białych nocy w czerwcu i lipcu.

Termin Zbieramy chętnych na wrzesień 2019 r
Wycieczka może być zorganizowana dla grup na zamówienie
Czas trwania 5 dni / 4 noce
Informacja dodatkowa Cena wycieczki obowiązuje od 12 osób w grupie. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłata zaliczki. Ilość wózków w grupie ograniczona do 4-5. Możliwy dojazd własny.
Opis

TRANSPORT:  

 

PROGRAM WYCIECZKI:

 1 -2 DZIEŃ

Przelot do Tallinna. W drodze do hotelu  zwiedzanie Wieży Telewizyjnej -  oryginalnego kompleksu kulturalno rozrywkowego, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na zatokę fińską oraz Tallinn i okolice.

 2 DZIEŃ

Zwiedzanie Estońskiego  Muzeum Morskiego  Seaplane Harbour - unikatowe na skalę światową eksponaty prezentowane w wyjątkowej aranżacji, którym towarzyszą pomysłowe aplikacje interaktywne wzbudzają szczególne zainteresowanie historią i osiągnięciami związanymi z morzem. Wzgórze Toompea, na którym mieści się Parlament Estoński, Sobór prawosławny Aleksandra Newskiego, Katedra na Kirku a najstarszy kościół Estonii z unikalną kolekcją drewnianych herbów rodowych,Kiek in de Kok – najsłynniejsza baszta w Tallinie.

 3 DZIEŃ 

Wycieczka promem do Helsinek. Historyczne centrum Helsinek, secesyjny dworzec kolejowy, Plac Senacki z katedrą luterańską, Sobór Uspienski, Plac Targowy, Pałac Prezydencki, Temppelinaukio – Kościół w skale, Centrum Kongresowe Finlandia Hall, Park Sibeliusa z pomnikiem kompozytora fińskiego Sibeliusa. Rzeźba złożona z 600 pustych stalowych rur, połączonych ze sobą w kształt fali. Powrót promem do Tallina.

 4 DZIEŃ

Pirita z ruinami klasztoru sióstr Brygidek, Centrum Olimpijskie, Park Kadriorg z pałacem wybudowanym przez Piotra Wielkiego, Pałac Prezydencki,  Pomnik Rusałki. Dolne Stare Miasto: Paks Margareeta (Gruba Małgorzata, kościół św. Olafa,  Plac Ratuszowy ze średniowiecznym ratuszem i Apteką,  Domem Bractwa Czarnogłowych oraz kościołem św. Ducha, Brama Morska z tablicą upamiętniającą ucieczkę polskiego statku "Orzeł", kaplica Kościoła grecko-katolickiego

 5 DZIEŃ

Wodospad Jägala zwany Estońską Niagarą. Jeden z najokazalszych estońskich pomników przyrody. Transfer na lotnisko.

 

CENA ZAWIERA:

 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • transfer  w trakcie zwiedzania w Tallinnie
 • 4x nocleg w  hotelu 3***/4 ****  z basenem,  pokoje 2 osobowe z łazienkami, (dla osób na wózkach inwalidzkich pokoje  z dostosowanymi łazienkami). Hotel w centrum miasta
 • wyżywienie: 4 x śniadanie ( bufet), 4x obiadokolacja
 • opiekę pilota/ lokalnych przewodników
 • prom na trasie  Tallinn – Helsinki – Tallinn
 • ubezpieczenie  Signal Iduna, KLiNNW
 • VAT

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelot na trasie  Warszawa – Tallinn – Warszawa 
 • przewodnika w Helsinkach, biletów wstępu, transportu w Helsinkach 
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji z imprezy

 

 UWAGI:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Program wycieczki został ułożony z dostosowaniem do wymogów grupy. Podczas zwiedzania uwzględnione przerwy na odpoczynek, dostosowane toalety, kawę.

 

 

Zapytaj o ofertę
AddThis Social Bookmark Button