Smaller Default Larger

Madryt

Cena od: 2490,00 PLN/osobę

POZNAJEMY UROKI MADRYTU I OKOLICY W RYTMIE FLAMENCO

Zapraszamy do Madrytu, najwyżej położonej stolicy w Europie, która słynie z bogatych muzeów, piłki nożnej,Flamenco, walki byków i wspaniałej kuchni. Miasto to tętni życiem i nigdy nie zasypia. Możemy się o tym sami przekonać uczestnicząc w ulicznych koncertach, zabawach, pokazach  i tańcach. Toledo - „ Perła Hiszpanii” urzeknie każdego z nas od pierwszego wejrzenia.

Rozwinięcie ceny 12 osób -  2560 pln/os
od 14 osób - 2490 pln/os
Typ wycieczka czterodniowa i więcej
Termin 27.04 -02.05.2017
wycieczka potwierdzona
Czas trwania 6 dni / 5 noce
Transport samolot/ dostosowany bus
Informacja dodatkowa Cena wycieczki obowiązuje od 12 osób w grupie. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłata zaliczki. Ilość wózków w grupie 4-5.
Opis

 DZIEŃ 1, 27 kwiecień 2017

Zbiórka na lotnisko. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Krótki odpoczynek. Wyjazd na Dworzec Atocha, w którego wnętrzu znajduje się ogród tropikalny i sadzawka z żółwiami.  Krótki spacer po tej okolicy zakończymy w okolicy Muzeum Caixa Forum słynącego m.in. z pięknego ogrodu wertykalnego i Dzielnicy Literackiej, gdzie w jednym z klasztorów został pochowany twórca „Don Kichota z La Manczy” M. Cervantes i gdzie znajduje się dom sławnego hiszpańskiego dramaturga, Lope de Vega.

 DZIEŃ 2, 28 kwiecień 2017

  Do zobaczenia Madryt średniowieczny i habsburski :  Plaza de Oriente z operą, wspaniały Pałac Królewski, gdzie w IX wieku Muzułmanie założyli osadę o nazwie Mayrit i katedry, dzielnica Habsburska gdzie znajdują się najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes z XV wieku, dom rodziny Cisneros z XVI wieku czy barokowy budynek dawnego ratusza miejskiego. Aby poznać smaki Hiszpanii i Madrytu udamy się do Hali San Miguel, w której znajdują się stoiska z owocami morza, wędlinami, serami, owocami, winem i słodkimi przysmakami. Następnie wędrówka wąskimi uliczkami śladami średniowiecznego miasta poprzez plac La Paja i plac Świętego Andrzeja, w stronę Muzeum Korzeni znajdującego się w miejscu dawnego pałacu z XVI wieku należącego do rodziny Vargas. W tym zakątku wg. legendy mieszkał na przełomie XI i XII wieku patron Madrytu św. Izydor Oracz. Dalej do Głównego Placu - Plaza Mayor, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także walki byków i procesy inkwizycji. Przejście koło najsławniejszej czekoladarni w Madrycie, San Gines i XVI-wiecznego Klasztoru Descalzas Reales. Zakończenie zwiedzania na placu Puerta del Sol, gdzie co roku Madrytczycy świętują nadejście nowego roku jedząc 12 winogron. 

 DZIEŃ 3, 29 kwiecień 2017

Wyjazd na niepowtarzalną, jednodniową wycieczkę do dawnej stolicy kraju, Toledo.  Miasto zostało założone przez Iberów, a w 192 r. p.n.e zostało zdobyte przez Rzymian. Jest miastem, w którym przez wiele wieków współżyły ze sobą trzy kultury: muzułmańska, żydowska i chrześcijańska. W programie zwiedzania: panorama Toledo (objazd autokarem starówki położonej w zakolu rzeki Tajo), zwiedzanie Katedry i Synagogi Tranzytu połączonej z Muzeum Żydów Sefardyjskich oraz spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej. Ponad to z zewnątrz zobaczymy bramę Puerta de Bisagra, mosty św. Marcina i Alcantara, Pałac Biskupi, ratusz i kościół San Tome.

 DZIEŃ 4, 30 kwiecień 2017

  Śniadanie, Samodzielne zwiedzanie Muzeum Prado i Muzeum Sztuki Współczesne Reina Sofia.

 DZIEŃ 5, 01 Maj  2017

Dzień wolny na samodzielne zwiedzanie Madrytu. Dla chętnych wycieczka do Avili i Segovii 

 Avila  jest najwyżej położoną stolicą prowincji w Hiszpanii, leży na wysokości 1131 m n.p.m. W 1995 roku miasto zostało wpisane na listę zabytków UNESCO. To właśnie w Avila przyszła na świat św. Teresa od Jezusa. którym Teresa spędziła blisko 30 lat swego życia. specjałami Avila są Yemas de Santa Teresa, słodycze sporządzone z złotek jaj i cukru oraz befsztyk zwany Chuletón

Segowia, której starówka oraz słynny akwedukt z czasów rzymskich znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO, leży na wzgórzu otoczonym korytami rzek Eresma i Clamores. Nie tylko akwedukt, ale także liczne kościoły romańskie, katedra oraz warowny Alkazar wznoszą się majestatycznie, dominując nad pejzażem ziem kastylijskich.

 DZIEŃ 6, 02 Maj 2017

Czas wolny do wyjazdu na lotnisko. Transfer na lotnisko w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 CENA ZAWIERA:

 • przelot rejsowym samolotem na trasie Warszawa – Madryt – Warszawa
 • transfer z lotniska dostosowanym transportem
 • 5 x nocleg ze śniadaniem w hotelu ** sieci ACCOR w pokojach dwuosobowych z łazienkami. 4 pokoje dostosowane ( 2 z łóżkiem małżeńskim, 2 z osobnymi łóżkami) w bliskim sąsiedztwie Centrum
 • opieka przewodników z językiem polskim w trakcie zwiedzania
 • transfery taksówkami zwykłymi/ dostosowanymi/ transportem publicznym w trakcie zwiedzania
 • degustacja wina
 • wycieczka busem do Toledo z polskim przewodnikiem 
 • ubezpieczenie KLiNNW
 • opieka pilota w trakcie całego pobytu
 • fundusz gwarancyjny 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • obiadokolacji ( obiadokolacje w restauracji obok hotelu w cenie 13 -14 EUR)
 • dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • wycieczek fakultatywnych do Avili i Segovii oraz innych atrakcji ( Stadion Realu Madryt)
 • biletów wstępu ok 20 EUR/os ( w zależności od uzyskanych zniżek)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 450pln  

 

 

Program wycieczki został ułożony pod kątem osób niepełnosprawnych z przerwami na odpoczynek, toalety.

 

 

Zapytaj o ofertę
AddThis Social Bookmark Button