Smaller Default Larger

Ziemia Święta

Kategoria: Wycieczki > Izrael

Zapraszamy do Izraela - Ziemi Świętej jedynej w swoim rodzaju. Turystów przyciąga jego długa historia. Izreal jest kolebką Biblii. Tutaj, zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary.

Termin Brak terminów na 2019 rok
Zbieramy chętnych
Informacja dodatkowa Wycieczka dochodzi do skutku przy minimalnej liczbie 12 uczestników w grupie.
Opis

 

TRANSPORT:  

 

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1. WARSZAWA - TEL AVIV - TYBERIADA

Wylot z Warszawy do Tel Aviwu, przejazd do Tyberiady

Dzień 2. JEZIORO GALIJESKIE - KAFARNAUM - TABGHA.

Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, przejazd do Kafarnaum - "Miasta Jezusa", gdzie znajdują się ruiny starożytnej synagogi i Dom św. Piotra; przejazd do miasta Tabgha i na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą - miejsca, w którym Jezus wygłosił Kazanie na Górze i dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb; wizyta w Kościele Prymatu św. Piotra.

Dzień 3. GÓRA TABOR - KANA GALILEJSKA - NAZARET

Przejazd na Górę Tabor i wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego; przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu przemienienia wody w wino; przejazd do Nazaretu (programie: Bazylika Zwiastowania, Kościół Archanioła Gabriela i Żródło Maryi).

Dzień 4. MEGIDDO - HAIFA - CEZAREA - BETLEJEM

Przejazd do Megiddo, zwiedzanie ruin starożytnego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO; przejazd do Haify i zwiedzanie Świątyni Bahai; wjazd na Górę Karmel; przejazd do Cezarei i zwiedzanie ruin Starożytnej Cezarei Nadmorskiej oraz pozostałości rzymskiego teatru; przyjazd do Betlejem.

Dzień 5. JEROZOLIMA - GÓRA OLIWNA - GÓRA SYJON - STARE MIASTO

Przejazd na Górę Oliwną, skąd roztacza się widok na panoramę miasta; wizyta w Kościele Pater Noster i w kaplicy Dominus Flevit; przejście pieszo do Ogrodu Getsemani; kościół Wszystkich Narodów. Po południu przejazd na Górę Syjon i zwiedzanie Wieczernika; kościół Św. Piotra "Il Gallicantu". Przejazd w kierunku Starego Miasta; kościół św.Anny; Sadzawka Betesda; Kaplica Biczowania; przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Pańskiego. Przejście dzielnicą ormiańską pod Ścianę Płaczu. Po południu wizyta w Ogrodzie Grobu (Garden Tomb).

Dzień 6. BETLEJEM - MORZE MARTWE - JERYCHO - MASADA - BETLEJEM

Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego; Pole Pasterzy. Przejazd przez Pustynię Judzką, wzdłuż wybrzeża Morza Martwego w kierunku Masady Jerycho.

Dzień 7. JEROZOLIMA

Przejazd do Nowego Miasta; wizyta w Instytucie Yad Vashem; przejazd obok Knesetu (Izraelski Parlament); klasztor En Karem; Abu Gosh

Dzień 8. TEL AVIV - WARSZAWA

Przejazd na lotnisko w Tel Aviwie, powrót do Polski.

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot rejsowym samolotem na trasie Warszawa -Tel Awiw i Tel Awiw - Warszawa
 • wyżywienie (śniadanie, obiadokolacja)
 • opiekę pilota/ przewodnika
 • zakwaterowanie w hotelach*** (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką również z dostosowanymi łazienkami)
 • autokar do dyspozycji grupy
 • bilety wstępu, taksówkę na Górę Tabor, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim
 • ubezpieczenie KLi NWW
 • certyfikat uczestnictwa w wycieczce
 • mszę święta w kościele św. Katarzyny w Betlejem
 • VAT

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 800PLN
 • napojów do obiadokolacji
 • wjazdu na Masadę
 • dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów z rezygnacji z wyjazdu

 

UWAGI:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.Organizator nie zapewnia autokaru dostosowanego ze względu na bardzo wysokie koszty. Trasa dostosowana do potrzeb osób z problemami ruchowymi oraz osób starszych. Podczas zwiedzania uwzględniono przerwy na odpoczynek, toalety, kawę. Osoby samodzielnie nie poruszające się na wózkach inwalidzkich powinny podróżować z opiekunem. Istnieje możliwość łączenia osób do pokoju, jeżeli uczestnik jedzie sam.

 

Zapytaj o ofertę
AddThis Social Bookmark Button