Hiszpania – Madryt

Zapraszamy do Madrytu, najwyżej położonej stolicy w Europie, która słynie z bogatych muzeów, piłki nożnej, Flamenco, walki byków i wspaniałej kuchni. Miasto to tętni życiem i nigdy nie zasypia. Możemy się o tym sami przekonać uczestnicząc w ulicznych koncertach, zabawach, pokazach i tańcach. Toledo – „ Perła Hiszpanii” urzeknie każdego z nas od pierwszego wejrzenia

Termin:

Zbieramy chętnych Wrzesień 2020r.

Cena:

PODAMY WKRÓTCE Wycieczka dochodzi do skutku od 12 osób w grupie

Program wycieczki:

DZIEŃ 1-4

Dworzec Atocha, Madryt średniowieczny i habsburski :  Plaza de Oriente z operą, wspaniały Pałac Królewski, gdzie w IX wieku Muzułmanie założyli osadę o nazwie Mayrit i katedry, dzielnica Habsburska gdzie znajdują się najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes z XV wieku, dom rodziny Cisneros z XVI wieku czy barokowy budynek dawnego ratusza miejskiego. Aby poznać smaki Hiszpanii i Madrytu udamy się do Hali San Miguel, w której znajdują się stoiska z owocami morza, wędlinami, serami, owocami, winem i słodkimi przysmakami. Wędrówka wąskimi uliczkami śladami średniowiecznego miasta poprzez plac La Paja i plac Świętego Andrzeja, w stronę Muzeum Korzeni znajdującego się w miejscu dawnego pałacu z XVI wieku należącego do rodziny Vargas. W tym zakątku wg. legendy mieszkał na przełomie XI i XII wieku patron Madrytu św. Izydor Oracz. Placu – Plaza Mayor, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także walki byków i procesy inkwizycji. Przejście koło najsławniejszej czekoladarni w Madrycie, San Gines i XVI-wiecznego Klasztoru Descalzas Reales, plac Puerta del Sol, gdzie co roku Madrytczycy świętują nadejście nowego roku jedząc 12 winogron, Toledo – Miasto zostało założone przez Iberów, a w 192 r. p.n.e zostało zdobyte spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej. Ponad to z zewnątrz zobaczymy bramę Puerta de Bisagra, mosty św. Marcina i Alcantara, Muzeum Prado i Muzeum Sztuki Współczesne Reina Sofia.

DZIEŃ 5

Dzień wolny na samodzielne zwiedzanie Madrytu. Dla chętnych wycieczka do Alcali lub Monasteiro de Escorial. Miejsce urodzenia Miguel de Cervantes

DZIEŃ 6

Czas wolny do wyjazdu do wyjazdu na lotnisko.

 

 Alcala – “Miastem Sztuki i Literatury”. Tutaj urodził się tu Miguel de Cervantes, twórca Don Kichota. Alcalá de Henares było pierwszym miastem na świecie zaplanowanym jako miasto uniwersyteckie, a tutejszy uniwersytet służył jako model dla uniwersytetów w Europie i na świecie. Klejnotem architektury jest katedra na Placu Świętych Dzieci (Plaza de los Santos Niños).

Monasteiro de Escorial wpisany został na listę UNESCO. Ten wspaniały zespół klasztorny wybudowany został na polecenie Filipa II po zwycięskiej bitwie nad Francją. Na terenie ogromnego kompleksu znajduje się również biblioteka (z bezcennymi rękopisami), panteon , apartamenty królewskie, bazylika, galeria sztuki. W panteonie znaleźli miejsce swojego wiecznego spoczynku niemal wszyscy monarchowie hiszpańscy wraz z ich rodzinami.

 

Cena zawiera:

 • transfer z lotniska dostosowanym/ zwykłym transportem
 • 5 x nocleg ze śniadaniem w hotelu **/***  w pokojach dwuosobowych z łazienkami) w bliskim sąsiedztwie Centrum
 • opieka przewodników z językiem polskim w trakcie zwiedzania
 • transfery taksówkami zwykłymi/ dostosowanymi/ transportem publicznym w trakcie zwiedzania
 • degustacja wina
 • wycieczka busem do Toledo z polskim przewodnikiem
 • ubezpieczenie KLiNNW
 • opieka pilota w trakcie całego pobytu
 • fundusz gwarancyjny
 • VAT

Cena nie zawiera:

 • przelotu na trasie Warszawa – Madryt – Warszawa ( od 400-900 pln/os, bez bagażu rejestrowanego)
 • obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • wycieczek fakultatywnych do Alcali oraz innych atrakcji ( Stadion Realu Madryt)
 • biletów wstępu ( w zależności od uzyskanych zniżek)
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego

Uwagi:

Program wycieczki został ułożony pod kątem osób niepełnosprawnych z przerwami na odpoczynek, toalety. Biuro może pomóc zorganizować obiadokolację.

Accessibility