Hiszpania – Madryt 22.09-27.09.2023

Zapraszamy do Madrytu, najwyżej położonej stolicy w Europie, która słynie z bogatych muzeów, piłki nożnej, Flamenco, walki byków i wspaniałej kuchni. Miasto to tętni życiem i nigdy nie zasypia. Możemy się o tym sami przekonać uczestnicząc w ulicznych koncertach, zabawach, pokazach i tańcach. Toledo – „ Perła Hiszpanii” urzeknie każdego z nas od pierwszego wejrzenia

Termin:

22.09-27.09.2023

Cena:

CENA: 8 -10 osób – 2180,00 PLN/o – Wycieczka dochodzi do skutku od 8 osób w grupie

Program wycieczki:

DZIEŃ 1-3

Dworzec Atocha, Madryt średniowieczny i habsburski :  Plaza de Oriente z operą, wspaniały Pałac Królewski, gdzie w IX wieku Muzułmanie założyli osadę o nazwie Mayrit i katedry, dzielnica Habsburska gdzie znajdują się najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes z XV wieku, dom rodziny Cisneros z XVI wieku czy barokowy budynek dawnego ratusza miejskiego. Aby poznać smaki Hiszpanii i Madrytu udamy się do Hali San Miguel, w której znajdują się stoiska z owocami morza, wędlinami, serami, owocami, winem i słodkimi przysmakami. Wędrówka wąskimi uliczkami śladami średniowiecznego miasta poprzez plac La Paja i plac Świętego Andrzeja, w stronę Muzeum Korzeni znajdującego się w miejscu dawnego pałacu z XVI wieku należącego do rodziny Vargas. W tym zakątku wg. legendy mieszkał na przełomie XI i XII wieku patron Madrytu św. Izydor Oracz. Placu – Plaza Mayor, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także walki byków i procesy inkwizycji. Przejście koło najsławniejszej czekoladarni w Madrycie, San Gines i XVI-wiecznego Klasztoru Descalzas Reales, plac Puerta del Sol, gdzie co roku Madrytczycy świętują nadejście nowego roku jedząc 12 winogron.

DZIEŃ 5

 

DZIEŃ 6

Czas wolny do wyjazdu do wyjazdu na lotnisko.

 

 Alcala – “Miastem Sztuki i Literatury”. Tutaj urodził się tu Miguel de Cervantes, twórca Don Kichota. Alcalá de Henares było pierwszym miastem na świecie zaplanowanym jako miasto uniwersyteckie, a tutejszy uniwersytet służył jako model dla uniwersytetów w Europie i na świecie. Klejnotem architektury jest katedra na Placu Świętych Dzieci (Plaza de los Santos Niños).

Monasteiro de Escorial wpisany został na listę UNESCO. Ten wspaniały zespół klasztorny wybudowany został na polecenie Filipa II po zwycięskiej bitwie nad Francją. Na terenie ogromnego kompleksu znajduje się również biblioteka (z bezcennymi rękopisami), panteon , apartamenty królewskie, bazylika, galeria sztuki. W panteonie znaleźli miejsce swojego wiecznego spoczynku niemal wszyscy monarchowie hiszpańscy wraz z ich rodzinami.

 

Cena zawiera:

 • transfer z lotniska dostosowanym/ zwykłym transportem
 • 5 x nocleg  bez śniadań w hotelu ***  w pokojach dwuosobowych z łazienkami) w dalszym sąsiedztwie  Centrum, 3 pokoje z dostosowaną łazienką ( jedno łóżko).
 • opieka przewodników z językiem polskim w trakcie zwiedzania
 • transfery taksówkami zwykłymi/ dostosowanymi w trakcie zwiedzania ( drugi dzień, trzeci dzień)
 • wycieczka do Alcali
 • ubezpieczenie KLiNNW
 • opieka pilota w trakcie całego pobytu
 • VAT

Cena nie zawiera:

 • przelotu na trasie Warszawa – Madryt – Warszawa ( od 700-800 pln/os, bez bagażu rejestrowanego, w momencie sprawdzania)
 • śniadań ( możliwość wykupienia śniadań, 7,50 / os)
 • obiadokolacji ( od 10€ -15€ os)
 • dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji
 • biletów wstępu, słuchawek ( w zależności od uzyskanych zniżek ok 10€/ os)
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 660,00 PLN
 • obowiązkowej opłaty – Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy ( 20 zł/ os)

Uwagi:

Program wycieczki został ułożony pod kątem osób niepełnosprawnych z przerwami na odpoczynek, toalety. Biuro może pomóc zorganizować obiadokolację.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

Wycieczka to Toledo – od 80€/os

Wycieczka do Monasteiro de Escorial od 60€ / os

Flamenco – od 25€/ os

Program wycieczki został ułożony pod kątem osób niepełnosprawnych z przerwami na odpoczynek, toalety. Biuro może pomóc zorganizować obiadokolację.

 Alcala – “Miastem Sztuki i Literatury”. Tutaj urodził się tu Miguel de Cervantes, twórca Don Kichota. Alcalá de Henares było pierwszym miastem na świecie zaplanowanym jako miasto uniwersyteckie, a tutejszy uniwersytet służył jako model dla uniwersytetów w Europie i na świecie. Klejnotem architektury jest katedra na Placu Świętych Dzieci (Plaza de los Santos Niños).

Monasteiro de Escorial wpisany został na listę UNESCO. Ten wspaniały zespół klasztorny wybudowany został na polecenie Filipa II po zwycięskiej bitwie nad Francją. Na terenie ogromnego kompleksu znajduje się również biblioteka (z bezcennymi rękopisami), panteon , apartamenty królewskie, bazylika, galeria sztuki. W panteonie znaleźli miejsce swojego wiecznego spoczynku niemal wszyscy monarchowie hiszpańscy wraz z ich rodzinami.

Accessibility